Motorola ilk akıllı televizyonunu çıkarmaya hazırlanıyor

Lenovo bünyesindeki Motorola, 16 Eylül'de E6s olarak adlandırılan yeni bir bütçe dostu telefon tanıtacak. Şirket aynı etkinlik kapsamında ilk akıllı TV'sini de sahneye çıkaracak.
Akıllı TV pazarına giren şirketler arasına Motorola da katılıyor. Lenovo bünyesinde taraf alan teknoloji devi birinci Android tabanlı akıllı televizyonunu 16 Eylül‘de Hindistan’da tanıtacak. Motorola markalı akıllı TV‘ler için şirket Flipkart ile paydaşlık kurdu.
Gelen haberlere nazaran Flipkart, Hindistan’da Motorola markalı akıllı televizyonlar üretecek ve satacak. Lansman etkinliğinde farklı ekran boyutlarında bir seri akıllı TV’nin duyurulacağı belirtiliyor. Şirket birebir gün Moto E6s isimli yeni bütçe dostu telefonunu da tanıtacak.

MEMC teknolojisi ile gelecek

Motorola’nın birinci akıllı TV’sine ilişkin bir manzara de ortaya çıktı. İnce çerçevelere sahip olan televizyonun alt tarafında büyük bir soundbar var. DTS TruSurround ve Dolby Audio teknolojileriyle donatılan bu soundbar’ın 30 W önden çıkışlı hoparlör içerdiği bildiriliyor.
Akıllı TV birebir devirde sahne değişimi sırasındaki gecikmeyi ortadan kaldıran MEMC teknolojisi ile gelecek. Motorolanın birinci akıllı televizyonu ve bütçe dostu Moto E6s hakkındaki sair detayları 16 Eylül tarihinde daima birlikte öğreneceğiz.

Kaynak: https://www.donanimhaber.com/Motorola-ilk-akilli-televizyonunu-cikarmaya-hazirlaniyor–114159