Riot Games Espor Sahnesi Seyirci Rekoru Kırdı

Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük spor sahnesi
 Riot Games Espor Sahnesi Seyirci Rekoru Kırdı

Türkiye’nin birinci ve en büyük profesyonel espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde (VFŞL) seri, geçtiğimiz haftalarda büyük bir heyecana sahne olan Türkiye Büyük Finali’yle kapanmıştı. 2019 Ocak ayında Avrupa'nın en büyük espor merkezlerinden biri olarak kapılarını aralayan Riot Games Espor Sahnesi ise seri boyunca espor tutkunlarının birinci defa tüm lig maçlarına canlı olarak tanık olmasına imkan sağladı.

Bu sene birinci defa TBF aktifliğine de konut sahipliği yapan Sahne’de, her hafta sonu gerçekleşen VFŞL heyecanına seri boyunca 18.524 biletli seyirci ortak oldu. Bu sayı birebir devirde bir espor liginin Türkiye’de ulaştığı en yüksek izleyici sayısı olarak da kayıtlara geçti.

> League of Legends Türkiye Büyük Finali’nin Şampiyonu Royal Youth Oldu

Sahne’de bu yarışması tarafında yaşayanlar dışında, internet üzerinde farklı mecralardan gerçekleştirilen canlı yayınlar da 2019 yılında izleyici manasında kendi rekorunu daha da yukarıya taşımayı başardı.

Geçen seneye kıyasla %30’dan daha ziyade seyirciyi ekranları başına toplayan seride, büyük finalin akabinde artık sırada Yerküre Şampiyonası maratonu (Worlds) nokta alıyor.

Kaynak: https://oyungezer.com.tr/haber/riot-games-espor-sahnesi-seyirci-rekoru-kirdi