Seagate Laptoplar için ThunderBolt 3 depolama kutusu duyurdu

 Seagate Laptoplar için ThunderBolt 3 depolama kutusu duyurdu

Ultra ince dizüstü modeliniz için genişleme seçenekleri arayış içerisindeyseniz Seagate FireCuda Gaming Dock ismindeki depolama kutusu değişik çeşitler ile en iyisini sunmaya çalışıyor.

Son dönemde ekran kartı kuvvetli olmayan ya da yükseltme olanağı sunulmayan dizüstü modelleri için Thunderbolt 3 uyumlu harici ekran kartı kutuları görmeye başladık. Seagate ise harici kutusunu depolama için tercih etmiş.

Seagate FireCuda Gaming Dock özellikleri ve fiyatı

Seagate FireCuda Gaming Dock ismindeki kutu oyuncuların depolama gereksinimlerine yönelik olarak tasarlanmış. Kutu içinde 4TB kapasiteli bir HDD yer alıyor. Ayrı olarak bir adet M.2 PCIe 3.0 x4 yuvası da SSD seçimleri için ayrılmış. Kutunun üst kısmındaki kapağı bölünerek bu yuvaya erişim sunuluyor.
Depolama birimlerinin haricinde kutu bir bağlantı istasyonu şeklinde kullanılıyor. 1 adet GbE portu, 5 adet USB 3.1 portu, bir adet Thunderbolt 3 portu, DP 1.4 portu, ses girişi ve kulaklık girişi; çok genişleme yuvasına yer verilmeyen ince dizüstüler için kalabalık bir tercih sunuyor.
RGB aydınlatması da yayınlayan Seagate FireCuda Gaming Dock program üstünden aydınlatmayı kontrol edebiliyor. Kutu için belirlenen maliyet 350$.