Şifre Paylaşımına NETFLIX’ten Önlem !

 Şifre Paylaşımına NETFLIX’ten Önlem !

Şifre paylaşımı hususu, bu hafta Netflix’in 2019 üçüncü çeyrek gelir raporuna ait video röportajında ele alındı. Netflix, şifresini kankaları ve ailesiyle paylaşan kullanıcılar için tedbir alınacağını duyurdu. Netflix Ürün Yöneticisi Greg Peters, “Tüketici arkadaşı yöntemleri tecrübe ederken, kuralları ne kadar zorlayabileceğimize de bakacağız” dedi.

Independent Türkçe’de bulunan habere göre; kullanıcılar durumu hazırda tek tek oturumda birkaç görüntüleme profili ayarlayarak hesaplarını tek dereceye kadar paylaşabiliyorlar fakat parola paylaşımı bu yaklaşımı farklı tek seviyeye taşıyor.

“BÜYÜK Tek Tasari YOK”

Röportaj esnasında Netflix Ürün Yöneticisi Peters, “kullanıcı tabanının belirli tek kısmını kaybetmeden” şirketin şifre paylaşımını sebep ele almayı planladığına değin tek suale şirketin derhal duyuracağı “büyük planları” olmadığını ifade ederek yanıt verdi ve ekledi:

“Bunu gözlemlemeye devam ediyoruz başka bir deyişle vaziyete bakıyoruz. Tüketici arkadaşı yöntemleri tecrübe ederken, hudutları ne kadar zorlayabileceğimize de tek bakacağız.”

KULLANICILARIN YÜZDE 9’U ŞİFRELERİNİ PAYLAŞIYOR

Şifre paylaşımı, çevrimiçi yayın endüstrisinde tek müddettir gündemde olan tek konu. Inceleme firması Magid’e göre, Y Kuşağı’nın yüzde 35’i çevrimiçi yayın platformlarındaki şifrelerini paylaşıyor. Bu miktar X Kuşağı için yüzde 19, Bebek Patlaması Kuşağı içinse yüzde 13.
Magid’in ön görülerine göre toplamda müşterilerin yüzde 9’u şifresini paylaşıyor. Bu miktar ilk bakışta yüksek görünmese de milyonlarca dolar mananına gelebilir.