Steam ve EA Ortaklığı Başlıyor !

 Steam ve EA Ortaklığı Başlıyor !

EA Games Steam ile baştan masaya oturdu.

Henüz daha önceki senelerde oyunlarını Origin platformu haricinde Valve üstünde de yayımlayan şirket uzunca süredir ortadan kaybolmuştu. Bu hususta da oyuncular zorunlu olarak BattleField ve FIFA gibi tanınmış oyunları oynamak amacı ile kutulu olarak, üçüncü sınıf satıcılardan Origin kodu ya da direkt euro ödemesi yaparak Origin üstünden alıyordu. Steam hafta sonu indirimleri başladı – 14 Kasım EA Games Steam ile baştan masaya oturdu, el sıkışıldı Bilhassa ayrı hesaplar açmak istemeyen ve oyun koleksiyonu yapmak isteyen seven oyuncular için iyi haberi vermekten mutluyuz.

Son dönemde Epic Games, Valve’den birkaç yapımı çekip alsalar da Electronic Arts kolları sıvayarak oyunlarını geri getirme hükmü aldı. Şu an içi Star Wars Jedi: Fallen Order oyunuyla gelen şirket, başka oyunlarını da birkaç ay içinde eklemeyi planladığını duyurmuştu. Oyunu satın aldıktan ardından yeniden Origin kaydı almanız gerekliliğini belirtelim. Rockstar Games ve Ubisoft’un Uplay’inde olan düzenek gibi oyunu yayımcı platformlar arası eşleştirip oynayabileceksiniz. EA Games Steam için 2020’yi işaret etmişti Uygulanan duyurulara göre öncelik Star Wars serisine verilecekti. 2020 bakımından de FIFA ve çoğu EA oyunun Steam’e dahil olması soz konusu.

Bu süreçte oyunu Origin üstünden satın alanlar ne yazık ki Valve’ye dahil edemeyecekler. Fakat oyunu Valve üstünden alanlar (Steam), Origin’e başlamadan giremeyecekler.

Star Wars Jedi: Fallen Order Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7/8.1/10,

İşlemci: AMD FX-6100/Intel i3-3220 ya da henüz iyi tek prosedürcü

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7750, NVIDIA GeForce GTX 650 ya da henüz iyi tek ekran kartı

DirectX: Versiyon 11

Depolama: 55 GB