Tanınmış VPN servisi olan NordVPN hacklendiğini Açıkladı !

 Tanınmış VPN servisi olan NordVPN hacklendiğini Açıkladı !

Büyük bir kitleye sahip olan NordVPN, online güvenliği ve saklılığı artırmaya yardım eden tanınmış VPN servislerinden biri diyebiliriz. Fakat yaşanan hack olayının sonrasında, şirketin kendisi güvenliğini pek sağlayamadığı meydana çıktı.

Kullanıcıları verilerine erişilmediği belirtiliyor

Hacklenme itirafı ise şirketin resmi blog sayfasında, uzun sayılabilecek bir müddet sonrasına duyuruldu. Şuana kadar kullanıcılardan gizlenen bu ihlal, NordVPN’in Finlandiya sunucularında gerçekleşti ve yetkisiz tek bireyin sunuculara uzaktan erişim yolu ile bağlandığı belirtiliyor. Şirket, sunucularında bulunan bu tür tek uzaktan idare düzeneğinin farkında dahi bulunmadığı iddiasında.

NordVPN her ne kadar, sunucularına erişen bilgisayar korsanı ya da korsanlarının, kullanıcıları kimlik verilerine ve bilgilerine ulaşmadığını belirtmiş olsa da, bunun ne kadar doğru bulunduğu tartışmaya açık. Finlandiya dışındaki sunucularda herhangi bir güvenlik ihlalinin yaşanmadığını bildiren şirket, kullanıcılarını bilgilerinin kötü ellere geçmediği ile ilgili rahatlatmaya çalışıyor.